• GoHome Professional
nepremičnine podravska do 250 m2 najdražje - GoHome enosobna dvosobna trosobna stanovanja na gohome
  • nepremičnine podravska do 250 m2 najdražje - GoHome enosobna dvosobna trosobna stanovanja na gohome
  • Podrobno iskanje »
  • Nepremičnine

    - nepremičnine podravska do 250 m2 najdražje

  • Za iskalni niz "nepremičnine podravska do 250 m2 najdražje" je bilo najdenih 408 nepremičninskih oglasov - povprečna cena 1.769 €/m2

Omeji iskanje

  •  Po površini
    • 240 m2 (malo manjši)
    • 260 m2 (malo večji)
  •  Po ceni
    • do 120000 eur
    • do 150000 eur (povprečna cena)
    • do 180000 eur
    • do 1500 eur/m2 (povprečna cena)
  • Slike

Preiskali smo 6 870 nepremičninskih oglasov (37 agencij in portalov)

  Hiša, JURŠINCI, 145.000 €, 116,00 m2 cca 1250 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

21.12.2024.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490151001-1041 Ogled oglasa na strani ponudnika Hiša se nahaja v naselju Gabernik v bližini Juršincev. Zgrajena je bila leta 1999 in ima 115,50 m2 bivalne površine. V pritličju, kamor se lahko vstopa skozi 2 vhoda (spredaj in zadaj), se nahaja večja jedilnica, dnevni prostor,....

 
 
 
  Stanovanje, MIKLAVŽ NA DRAVSKEM POLJU, 145.000 €, 60,00 m2 cca 2420 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

29.10.2025.,

www.indomio.si

60,7 m2, 2-sobno, zgrajeno l. 2007, 24 m2 zemljišča, P/2 nad., Pritlično stanovanje z atrijem in parkirnim mestom. Nizki stroški, sončna elektrarna. Prostorno stanovanje, ki je bilo preurejeno v 3 sobno stanovanje, prodamo. Cena: 145.000,00 EUR PRITLIČNO STANOVANJE Z ATRIJEM V MIKLAVŽU....

 
 
 
  Stanovanje, HOČKO POHORJE, 145.000 €, 48,00 m2 cca 3020 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

15.04.2026.,

www.indomio.si

48 m2, 2-sobno, zgrajeno l. 2000, adaptirano l. 2022, pritličje, 2 sobni apartma z teraso in sončno lego. Ob hotelu Bellvue, zraven smučišča in, prodamo. Cena: 145.000,00 EUR Na vrhu smučišča Mariborsko Pohorje, v priljubljenem naselju Bolfenk, prodamo prijetno dvosobno atrijsko stanovanje,....

 
 
 
  Stanovanje, SLOVENSKA BISTRICA, 143.000 €, 58,00 m2 cca 2470 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

13.02.2026.,

www.indomio.si

58,7 m2, 3,5-sobno, zgrajeno l. 1983, 4. nad., Prodaja se čudovito, 3.5 sobno stanovanje z dvoriščem ob Osnovni šoli. Stanovanje je enkratno za investicijo, manjšo ali večjo družino, prodamo. Cena: 143.000,00 EUR Ne zamudite priložnosti za nakup stanovanja v Slovenski Bistrici na....

 
 
 
  Hiša, REPIŠČE, 142.000 €, 54,00 m2 cca 2630 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

22.04.2026.,

www.indomio.si

54,1 m2, samostojna, zgrajena l. 1802, adaptirana l. 2008, 1.926 m2 zemljišča, P+M, Samostojna hiša z bazenom, letno hiško in garažo. Parcela 1.926 m2, delno ograjena. Popolna obnova 2008, fasada 18 cm EPS. Neto površina 54,10 m2 (dejansko cca 90 m2). Ogrevanje toplotna črpalka -....

 
 
 
  Stanovanje, PTUJ, 140.000 €, 194,00 m2 cca 720 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

03.02.2026.,

www.indomio.si

194,2 m2, 5 in večsobno, zgrajeno l. 1730, 1/1 nad., Izredna priložnost, na prodaj je celotna etaža v staro meščanski hiši, v Prešernovi ulici, na Ptuju, prodamo. Cena: 140.000,00 EUR Na odlični lokaciji v središču Ptuja, na Prešernovi ulici, prodajamo eno etažo v prostorni staro....

 
 
 
  Hiša, MARIBOR, 140.000 €, 175,00 m2 cca 800 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

26.05.2025.,

www.nepremicninskioglasnik.com

v hiši vse potrebna inštlacija(kabeljska,internet,..) .

 
 
 
  Hiša, DORNAVA, 140.000 €, 146,00 m2 cca 960 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

29.04.2026.,

www.indomio.si

146,5 m2, samostojna, zgrajena l. 1872, 4.034 m2 zemljišča, K+P+M, prodamo. Cena: 140.000,00 EUR V razvejanem naselju Prlekije na Polenšaku, v samem krajevnem jedru poleg cerkve in gostilne prodamo starejšo hišo K+P+M, potrebno popolne obnove. Ponaša se z letnico izgradnje 1872, skupne....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, 140.000 €, 127,00 m2 cca 1100 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

02.06.2025.,

www.nepremicninskioglasnik.com

Vecsobno, box v kleti, parkirno mesto, balkon, blizina Drave .

 
 
 
  Stanovanje, MEJE, 140.000 €, 82,00 m2 cca 1710 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

23.11.2023.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490111026-24 Ogled oglasa na strani ponudnika V večstanovanjski hiši se prodajata dve stanovanji. Obe sta v 1. nadstropju večstanovanjske hiše. Vsakemu pripadata po dve parkirni mesti pred hišo. Imata ločene vhode, števce, skratka, sta popolnoma ločeni. Prvo stanovanje:....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, Tabor, 140.000 €, 67,00 m2 cca 2090 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

08.04.2026.,

www.indomio.si

67,2 m2, 2-sobno, zgrajeno l. 1920, adaptirano l. 2018, P/1 nad., Prodamo 2-sobno stanovanje, Žitna ulica, prodamo. Cena: 140.000,00 EUR Prodamo čudovito 2-sobno stanovanje.Imate priložnost postati lastnik prostornega in svetlega stanovanja na Žitni ulici, ki se nahaja v pritličju....

 
 
 
  Stanovanje, PTUJ, 139.900 €, 75,00 m2 cca 1870 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

16.11.2023.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490151007-520 Ogled oglasa na strani ponudnika V Kvedrovi ulici na Ptuju, v prijetno urejeni zeleni soseski petih večjih blokov mestne četrti Center, v večstanovanjski stavbi, grajeni leta 1974, prodamo svetlo, v toplino odeto 3-sobno stanovanje v četrtem nadstropju, s....

 
 
 
  Stanovanje, ZGORNJI LESKOVEC, 139.000 €, 90,00 m2 cca 1540 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

16.11.2023.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490151040-144 Ogled oglasa na strani ponudnika V Zgornjem Leskovcu, v novejši večstanovanjski stavni (2008), je na prodaj moderno, dvo in pol sobno stanovanje z galerijo. Stanovanje se nahaja v 2. nadstropju stavbe in se razprostira v dveh etažah. Moderno stanovanje je....

 
 
 
  Hiša, ZGORNJA KUNGOTA, 137.000 €, 75,00 m2 cca 1830 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

30.10.2025.,

www.indomio.si

75 m2, samostojna, zgrajena l. 1941, 19.650 m2 zemljišča, Čudovito posestvo v Zgornji Kungoti z možnostjo nadomestne gradnje. Le 1.200 m od trgovine, šole in vrtca - popolna lega med udobjem kraja in mirno naravo. Dvignjeno zemljišče z lepim razgledom, možnost razdelitve na dve enoti.....

 
 
 
  Poslovni prostor, SLOVENSKA BISTRICA, 135.000 €, 150,00 m2 cca 900 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

25.07.2022.,

www.nepremicninskioglasnik.com

V Slovenski Bistrici, v novo nastajajoči poslovno stanovanjski soseski BISTRIŠKA VRATA, prodamo 4 poslovne prostore v IV. podaljšani gradbeni fazi. .

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, Košaki, 135.000 €, 124,00 m2 cca 1090 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

07.05.2026.,

www.indomio.si

124,6 m2, 4,5-sobno, zgrajeno l. 1972, P/1 nad., V celoti opremljeno 5-sobno stanovanje v Košakih, prodamo. Cena: 135.000,00 EUR V bližini centra mesta, v Košakih prodamo vzdrževano 5-sobno stanovanje s teraso (pogled na Maribor). Stanovanje se nahaja v dvostanovanjski stavbi, ki....

 
 
 
  Stanovanje, SELNICA OB DRAVI, 135.000 €, 123,00 m2 cca 1100 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

22.04.2026.,

www.indomio.si

123,1 m2, 4,5-sobno, zgrajeno l. 1938, pritličje, prodamo. Cena: 135.000,00 EUR Prodamo prostorno in svetlo stanovanje v večstanovanjski zgradbi v Zgornji Selnici, ki ima lasten vhod – prednost, ki omogoča več zasebnosti in občutek bivanja v hiši. Neto tlorisna površina stanovanja....

 
 
 
  Poslovni prostor, MARIBOR, Tezno, 135.000 €, 79,00 m2 cca 1710 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

09.05.2026.,

www.indomio.si

79 m2, prostor za storitve, zgrajen l. 1997, adaptiran l. 2025, 2/3 nad., Na odlični in frekventni lokaciji na Teznem, v urejeni poslovni stavbi, prodamo izjemno privlačen poslovni prostor v izmeri 79 m2, ki se nahaja v 2. nadstropju lepo vzdrževanega objekta, prodamo. Cena: 135.000,00....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, Tezno, 135.000 €, 63,00 m2 cca 2140 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

10.05.2026.,

www.indomio.si

63,6 m2, 2-sobno, zgrajeno l. 1964, adaptirano l. 2012, 3/4 nad., V dinamični, a vendar mirni soseski na Teznu v Mariboru se nahaja svetlo 2-sobno stanovanje, skupne velikosti 63,6 m2. Sestavljeno je iz spalnice, dnevne sobe, kuhinje z jedilnico, balkona s pogledom na Pohorje ter....

 
 
 
 
-2%

Spremembe cen iz 138.000 € na 135.000 € z dne 03.04.2026.
Poiščite vse nepremičnine katerim je padla cena

Stanovanje, MARIBOR, 135.000 €, 27,00 m2 cca 5000 €/m2
 

Trend spreminjanja
cen nepremičnin:

24.02.2026 - 138.000 €
03.04.2026 - 135.000 €

Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

24.02.2026.,

www.indomio.si

1,5-sobno stanovanje, Podravska – Maribor Center, zgrajeno l. 1911, obnovljeno 2026, visoko pritličje, eno in pol sobno stanovanje, neto tlorisna površina 33,80 m2, od tega bivalni prostor 27,50 m2. Cena: 135.000,00 EUR. OGLASU JE PRILOŽENA VIZUALIZACIJA POTENCIALNE UREDITVE NOTRANJIH....

 
 
 
  Hiša, RUŠE, 134.900 €, 130,00 m2 cca 1040 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

17.02.2026.,

www.indomio.si

130,1 m2, dvostanovanjska, zgrajena l. 1948, adaptirana l. 2024, 326 m2 zemljišča, K+P+M, Prodamo stanovanji v dvostanovanjski stavbi s parcelo in teraso z razgledom na Ruše - idealna priložnost za bivanje in oddajanje, prodamo. Cena: 134.900,00 EUR Prodamo stanovanji v dvostanovanjski....

 
 
 
 
-3%

Spremembe cen iz 138.990 € na 134.900 € z dne 21.03.2026.
Poiščite vse nepremičnine katerim je padla cena

Stanovanje, MARIBOR, Tezno, 134.900 €, 49,00 m2 cca 2750 €/m2
 

Trend spreminjanja
cen nepremičnin:

18.03.2026 - 138.990 €
21.03.2026 - 134.900 €

Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

18.03.2026.,

www.indomio.si

49,9 m2, 2-sobno, zgrajeno l. 1959, adaptirano l. 2015, VP/4 nad., prodamo. Cena: 134.900,00 EUR Na iskani lokaciji v Mariboru na Teznem, natančenje na Keleminovi ulici, prodamo svetlo, funkcionalno in opremljeno 2-sobno stanovanje. Nahaja se v visokem pritličju bloka, zgrajenega....

 
 
 
  Hiša, MARIBOR, Pobrežje, 134.000 €, 86,00 m2 cca 1560 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

05.12.2023.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490321069-41 Ogled oglasa na strani ponudnika Ponujamo vam priložnost za nakup starejše hiše na mirni Vrazovi ulici v naselju na Pobrežju. Nepremičnina, ki stoji na prijetni ravni, podolgovati parceli, veliki 525 m2, predstavlja odlično priložnost za tiste, ki si želijo....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, Tabor, 133.600 €, 37,00 m2 cca 3610 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

28.03.2026.,

www.indomio.si

37,6 m2, 1-sobno, zgrajeno l. 1971, adaptirano l. 2007, 4/5 nad., takoj vseljivo, južna lega, nizki stroški, prijetno, prodamo. Cena: 133.600,00 EUR MARIBOR, SPODNJE RADVANJE - TABOR, Goriška ulica 20 Na prodaj je svetlo in funkcionalno 1-sobno stanovanje z južno lego, ki se nahaja....

 
 
 
  Stanovanje, BRESTERNICA, 132.000 €, 75,00 m2 cca 1760 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno
Novo!

Včeraj,

www.indomio.si

75,5 m2, 1,5-sobno, zgrajeno l. 1871, adaptirano l. 2026, P/1 nad., Svetlo stanovanje s teraso. Adaptirano stanovanje v starejši stavbi ob glavni cesti proti Koroški. 4 minute do Kamnice, prodamo. Cena: 132.000,00 EUR Na zasebni lokaciji ob gozdu, 4 minute vožnje iz Kamnice, prodamo....

 
 
 
  Poslovni prostor, MARIBOR, Center, 131.904 €, 138,00 m2 cca 960 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

12.05.2026.,

www.indomio.si

138,7 m2, kombiniran prostor, zgrajen l. 1984, P/7 nad., Večnamenski poslovni prostor v centru mesta (bila ordinacija), možen nakup parkirnega mesta, prodamo. Cena: 131.904,00 EUR V strogem centru mesta, na Gregorčičevi ulici, prodamo večnamenski poslovni prostor (nazadnje je služil....

 
 
 
  Hiša, ZGORNJA VELKA, 129.000 €, 250,00 m2 cca 520 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

16.11.2023.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490321042-333 Ogled oglasa na strani ponudnika Na prijetni sončni lokaciji na Zgornji Velki, v manjšem naselju stanovanjskih hiš, vam je na voljo hiša etažnosti K+P+1N. Zemljišče je velikosti 2.188 m2, na sončni legi, delno ravno in delno pod naklonom, v celoti gradbeno,....

 
 
 
  Stanovanje, KIDRIČEVO, 129.000 €, 93,00 m2 cca 1390 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

11.04.2026.,

www.indomio.si

93,8 m2, 3-sobno, zgrajeno l. 1951, naprodaj obnovljeno stanovanje na odlični lokaciji, prodamo. Cena: 129.000,00 EUR Stanovanje se nahaja v 1. nadstropju večstanovanjskega objektu na Kidričevem. Objekt je l. izgradnje 1951, stanovanje pa je v celoti obnovljeno.Stanovanje je trisobno....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, Pobrežje, 129.000 €, 49,00 m2 cca 2630 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

09.05.2026.,

www.indomio.si

49,5 m2, 1-sobno, zgrajeno l. 1957, pritličje, Funkcionalno 1 (s) stanovanje na Greenwich-u, prodamo. Cena: 129.000,00 EUR Ponujamo vam priložnost za nakup (1s) stanovanja s funkcionalnim tlorisom na Flukosvi ulici (Greenwich) v mestni četrti Pobrežje v bližini obvoznice. Gre za objekt/stanovanjski....

 
 
 
  Hiša, PTUJ, 128.000 €, 100,00 m2 cca 1280 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

16.06.2025.,

www.nepremicninskioglasnik.com

Za vse ostale info. me prosim pokličite na mob. 041 750 560 Robert Hvala! .

 
 
 
  Hiša, ZGORNJA ŠČAVNICA, 125.000 €, 67,00 m2 cca 1870 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

22.01.2025.,

www.indomio.si

67 m2, samostojna, zgrajena l. 1800, 24.427 m2 zemljišča, prelepa sončna lokacija bolj na samem, iščete prav to?, prodamo. Cena: 125.000,00 EUR PRELEPA SONČNA LOKACIJA BOLJ NA SAMEM – IŠČETE PRAV TO? Na izjemno mirni in sončni lokaciji, obdani z naravo, se nahaja čudovita kmetija,....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, Tabor, 125.000 €, 29,00 m2 cca 4310 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

30.04.2026.,

www.indomio.si

29 m2, garsonjera, zgrajena l. 1920, adaptirana l. 2007, 3/3 nad., prodamo. Cena: 125.000,00 EUR Končno imamo garsonjero, po kateri veliko sprašujete. Vedno nas sprašujete, ali imamo kakšno opremljeno garsonjero na dobri lokaciji. Zdaj jo imamo. Na iskani lokaciji na Taboru prodamo....

 
 
 
  Hiša, CIRKULANE, 120.000 €, 152,00 m2 cca 790 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

21.12.2024.,

www.salomon.si

ID oglasa: 490151032-467 Ogled oglasa na strani ponudnika Išče se nov lastnik čudovite posesti s pritlično hišo, ki se ponaša s sončno elektrarno, je v celoti opremljena, obnovljena in takoj vseljiva. Hiša obsega: -klet, velikosti 44m2, kjer je priročna kuhinja z jedilnim kotom, kurilnica,....

 
 
 
  Stanovanje, PTUJ, 120.000 €, 82,00 m2 cca 1460 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

06.01.2026.,

www.indomio.si

82,2 m2, 2,5-sobno, zgrajeno l. 1880, P/2 nad., V centru Ptuja tik pod gradom je naprodaj staromeščansko stanovanje. Po Gursu obsega 82,2 m2 neto tlorisne površine in se nahaja v pritličju. Obsega kuhinjo z jedilnico, dnevno sobo, kopalnico ter dve prehodni sobi. Stanovanju pripada....

 
 
 
  Poslovni prostor, MARIBOR, Center, 120.000 €, 45,80 m2 cca 2620 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

05.09.2024.,

www.gral-nepremicnine.si

PRODAMO PODATKOVNI CENTER, VELIK 45,8 m² .

 
 
 
  Hiša, VELIKI BREBROVNIK, 119.999 €, 151,00 m2 cca 800 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno
Novo!

Danes,

www.indomio.si

151 m2, samostojna, zgrajena l. 2000, 7.275 m2 zemljišča, K+P+M, Samostojna hiša na elitni lokaciji pri Jeruzalemu. 151 m2, 180° razgled, prenovljeno, klet, pritličje, mansarda. Preverite pogoje in turistični potencial, prodamo. Cena: 119.999,00 EUR V osrčju neokrnjene narave Jeruzalemskih....

 
 
 
  Stanovanje, MARIBOR, 119.000 €, 107,00 m2 cca 1110 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

06.02.2025.,

www.nepremicninskioglasnik.com

http://www.re-max.si/Stanovanje-Prodamo-Maribor-Podravje_490211011-195 .

 
 
 
  Hiša, DESTRNIK, 119.000 €, 100,00 m2 cca 1190 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

07.10.2025.,

www.indomio.si

100,8 m2, samostojna, zgrajena l. 1907, adaptirana l. 1997, 2.544 m2 zemljišča, Naprodaj starejša kmetija v Levanjcih, prodamo. Cena: 119.000,00 EUR Novo na trgu! Ta zanimiva, a trenutno nekoliko zapuščena hiša na podeželju, se nahaja v mirnem naselju Levanjci, Destrnik, Slovenija.....

 
 
 
  Hiša, MARIBOR, Center, 117.000 €, 85,00 m2 cca 1380 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

30.04.2026.,

www.indomio.si

85 m2, samostojna, zgrajena l. 1985, 992 m2 zemljišča, Za Ljubitelje narave, rekreacije izjemna priložnost.Na izjemno zaželeni lokaciji, v Kamnici ( Rospoh del), ter dostopen po občinki asfaltirani cesti, katera je dobro urejena tudi pozimi. Hiška leži v okrožju počitniških hišk in....

 
 
 
  Stanovanje, PTUJ, 117.000 €, 47,30 m2 cca 2470 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

23.09.2024.,

www.nepremicninskioglasnik.com

Prodaja se 2-sobno stanovanje na Ptuju v skoraj neposredni bližini zdravstvenega doma, avtobusne in železniške postaje ter cca 10 minut hoje iz centra mesta. Stanovanje je bilo v celoti prenovljeno leta 2009 - nova okna - MIK Celje, kompletno obnovljena kopalnica (dodatna stropna....

 
 
 
  Hiša, DRAGUČOVA, 115.000 €, 192,00 m2 cca 600 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

24.03.2026.,

www.indomio.si

192,3 m2, samostojna, zgrajena l. 1973, 5.056 m2 zemljišča, K+P+M, Za vas imamo v ponudbi hišo z manjšim gospodarskim poslopjem v kraju Dragučova (Pernica). Hiša obsega 192,3 m2 neto tlorisne površine in stoji na 5056 m2 velikem zemljišču (GURS). Ob hiši je manjše gospodarsko poslopje....

 
 
 
  Hiša, MARIBOR, 115.000 €, 270,00 m2 cca 430 €/m2
Všeč mi je
Shranjeno Shranjeno

17.02.2025.,

www.nepremicninskioglasnik.com

Stanovanjsko hišo, veliko 270m2, zgrajeno 1973, skoraj v celoti obnovljeno v l.2010 prodam za 115.000,00. Stoji v mirnem delu naselja Spodnje Hoče, zadnja v slepi ulici. Zelo primerna za mlade družine. V spodnji etaži ni predelnih sten, ker je trenutno skladišče. Lahko se preuredi....